Son Dakika

EKMEK ÇETESİ OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINAN 17 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

01 Mart 2012

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/ MANİSA, (DHA) – İZMİR ve Manisa’da, polisin ekmek fiyatlarında tekelleşme, un fiyatlarında oynama, haraç, yağma suçlamaları ile bir suç çetesine yaptığı operasyonun Manisa ayağında, aralarında Manisa Belediyesi Zabıta Müdürü, zabıta amiri, fırıncılar, polis ve Ülkü Ocakları Başkanı’nın da bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler bugün hastanedeki sağlık kontrolünün ardından adliyeye sek edilmek üzere İzmir’e gönderildi.  
İzmir ve Manisa Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ekmek fiyatlarında tekelleşme sağlamak, un fiyatları ile oynama, haraç alma, yağma ve yolsuzluk gibi çok sayıda suça karıştıkları ileri sürülen bir çeteye yönelik, geçen pazartesi sabahı, savcılığın talimatıyla eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Manisa Belediyesi Zabıta Müdürü A.İ., Zabıta Amiri M.D., sözleşmeli zabıta memuru F.T., Belediye eski Zabıta ve Ulaşım İşleri Müdürü Ü.E., oto-kiralama şirketi sahibi T.K.’nın, Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Z.Ş., emekli banka müdürü M.K. ve trafik polisi A.T., Fırıncılar Kooperatifi ekmek dağıtım şirketi sorumlusu A.K., A.K.’nin yanında çalışan H.K., fırıncılar S.V., K.E., M.Ç. ile Y.Y. , S.T. , M.G., A.E. gözaltına alındı.
Gözaltına alınan 17 kişi, polisteki işlemlerinin ardından bugün Manisa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilmek üzere İzmir’e gönderildi.

MHÖ(İÖ/AK)

A.İ. : Aydoğan İra
M.D.: Mustafa Duman
F.T. : Fatih Toprakçı
Ü.E.: Ümit Esendağ
T.K. : Tolga Kırbıyıkoğlu
Z.Ş. : Zafer Şişmanlar
M.K. : Mustafa Kansız
A.T. : Atakan Tezcan
A.K. : Aykut Kansız
H.K. : Hakan Güler
S.V. : Selim Vural
K.E. : Kemal Erbaşlar
M.Ç. : Mevlüt Çırakoğlu
Y.Y. : Yücel Yalçın
S.T. : Sami Turan
M.G. : Mustafa Gediz
A.E. : Arif Erbaşlar