Son Dakika

BELEDİYE BANDOSU’NDAKİ 7 YENİ KADRO İÇİN 43 BAŞVURU

05 Şubat 2012

Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA) – ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin 49 yıllık geçmişe sahip bandosunda yeni yapılanma sürecinin ilk etabında 9’u kadın olmak üzere 43 enstrüman icra sanatçısı, bandoya girebilmek için iş başvurusunda bulundu.
Büyükşehir Belediye Bandosu, 27 Mayıs 1960 askeri müdahalesinin ardından kuruldu. Başlangıçta repertuvarı marşlar ve yerel eserlerden oluşan, yıllar içerisinde kent konserleri verecek hale gelen bando, resmi bayram kutlamaları ile kortejler, fuar açılışları, resmi kurum ve kuruluşların organize ettiği etkinliklerde görev yapmaya devam ediyor. 22 kişiden oluşan bandonun geçen Aralık ayında yeniden yapılandırılması kararlaştırıldı. Yapılanma kapsamında trompet, trombon, klarnet, saksafon, tuba, korno ve bateri çalabilen 43 aday bandoya katılmak için başvurdu. Başvurular arasında 9 kadın icra sanatçısı bulunduğunu belirten bando şefi Faruk Yetik, seçme sınavlarının bu hafta yapılacağını söyledi. Seçmelerin en az 4 kişilik heyet tarafından yapılacağını belirten Şef Faruk Yetik, “Bir konservatuvar nasıl sınav yapıyorsa, biz de aynı şekilde seçme sınavlarını gerçekleştireceğiz” dedi.
Yetik, 43 aday arasında yapılacak seçmeler sonunda en az 7 kişiyi bandoya alacaklarını söyledi. Seçmeleri kazanan icra sanatçılarının Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sözleşmeli olarak işe alınacağını kaydeden Şef Yetik, “Ücretleri ortalama memur maaşı kadar olacak” dedi.
Belediyedeki memur maaşları 1400-1600 TL arasında değişiyor.

EB(HA/İD) (FOTOĞRAFLI)