Son Dakika

“İltifatların Tadını Çıkaracağım”

03 Şubat 2012
“İltifatların Tadını Çıkaracağım”
Magazin
0

Bu yıl da “Young Adult” filmiyle yine En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterilen Oscar ödüllü oyuncu Charlize TheronTheron, Habertürk gazetesinden Daphne Barak’a çok özel açıklamalarda bulundu… Theron, bu kez Oscar’a kendini çok hazır hissettiğini ve aldığı her iltifatın tadını çıkaracağını söyledi…

Güney Afrika doğumlu oyuncu; CTAOP (Charlize Theron Afrika Dayanışma) adlı isimli bir dernek kurmuş, bu dernekle cinsel şiddet ve AIDS’in artan risklerine karşı mücadeleyi planlıyor. Efsanevi lider Nelson Mandela’dan sonra Güney Afrika’da en çok tanınan ikinci kişi. 

Charlize Theron, Gerda ve Charles çiftinin tek çocuğu olarak Güney Afrika’nın Benoni kentinde dünyaya geldi. Gerda (daha sonra ismini Gerta olarak değiştirdi) Los Angeles’a taşındı ve şimdilerde ünlü kızına komşu olarak yaşıyor.

“ANNEME KARŞI KORUMACI BİR TAVRIM VAR”

Theron, “Annemle çok yakınız, anneme karşı çok korumacı bir tavrım var. Hollywood’da başarı kazandıktan sonra annemin hikâyesi her yerde haber oldu. O özeline çok dikkat eden bir insan. Pek çok şey yaşamış. Hollywood’a gidecekken bilet parası için elinde ne varsa bana verdi. Bana inandı. Benim başarım onun hikâyesini manşetlere taşıdı, bu da annem için baş etmesi zor bir şeydi. Yanlış anlamayın, annemle gurur duyuyorum. Bu olay bizi daha da yakınlaştırdı” dedi.

“İLİŞKİM İÇİN KARİYERİMİ İKİNCİ PLANA ATTIM”

Geçtiğimiz günlerde, 10 yıllık erkek arkadaşı oyuncu Stuart Townsend’den ayrılan Theron bu ilişkiyle ilgili de, “Denedim, çok çaba sarf ettim, bu ilişkinin yürümesi için kariyerimi bile ikinci plana attığım oldu. İşler yolunda gitmediği zaman, ilişkiyi kurtarmak için sahip olduğum her şeyi verdim. Ama başaramadım” dedi.

“ALDIĞIM HER İLTİFATIN TADINI ÇIKARMAK İSTİYORUM”

Bu yıl ‘Young Adut’ filmiye En İyi Kadın Oyuncu dalında yeniden oscara aday gösterilen Charlize Theron Oscar ödülü ile ilgili düşüncelerine ise şu sözerle anlattı; “Oscar ödüllerinden sonra son derece karışık günler yaşadım. Bütün ajanslar, menajerler, herkes benim için bir sonraki en iyi projenin hangisi olduğunu biliyordu, hepsi kendinden çok emindi. Onları dinlediğimde kafam daha çok karıştı. Sonra kendimi geri çektim ve dinlemeyi bıraktım. Oscar kazanmanın heyecanını tecrübe ettim. Benim için tam bir sürpriz olmuştu. Şimdi ise bu tecrübeden en iyi sonucu almaya çalışıyorum. Annemle ve arkadaşlarımla vakit geçirmek ve her ödül töreninin, aldığım her iltifatın tadını çıkarmak istiyorum. Bu kez kendimi çok daha hazır hissediyorum. Bunu hak ediyor muyum? Bu sorunun cevabından pek emin değilim.”